Парафія Святих Кирила і Методія

СОРОКОУСТИ І МОЛІННЯ ЗА ПОМЕРЛИХ у ПКМ – ЯК замовити?

“СОРОКОУСТИ” – “ГРИГОРЯНКИ” – ПОМИНАЛЬНІ БОГОСЛУЖІННЯ
Наближається час Великого Посту і звичайно в цьому часі у наших храмах молимося так звані “СОРОКОУСТИ”. Це є одне з поминальних богослужінь, бо знаємо що у нашій Церкві окрім так званих “сорокоустів” є звичай молитися особливо в 3-ій, 9-ий, 40-ий день по смерті, а також у річниці смерті. Також є гарним звичаєм замовляти так звані “ГРИГОРЯНКИ” – поминальні Святі Літургії за одну душу протягом тридцяти днів підряд. Сорокоусти в нашому храмі служимо кожної середи о 18.00 і кожної п’ятниці о 17.00.
У книзі “Пізнай свій обряд” о. Юліана Катрія читаємо таке пояснення оцих окремих днів поминання: “Творимо третини, бо третього дня змінюється обличчя покійника, дев’ятини, бо 9-го дня розкладається усе тіло, крім серця, а сорочини, бо 40-го дня розкладається і серце”. Він же посилається на навчання з требника Петра Могили: “Поминання 3-го дня означає, що померлий вірив у Христа, Який воскрес 3-го дня, а також і те, що померлий зберіг три богословські чесноти: віру, надію і любов. Поминанням 9-го дня просимо Господа Бога, щоб через заступництво небесних ангельських хорів упокоїв померлого зі святими на місці грішних ангелів. Поминання 40-го дня на спомин 40-денного Христового посту й 40-го його перебування на землі по своєму воскресенні, а також на спомин 40-го посту Мойсея і пророка Іллі”.
о. Юліан пише: “Вищеназвані поминання називаються також сорокоустами. Слово “сорокоуст” дослівно означає: сорок уст, себто моління 40 устами чи священиками. Вірні, щоб гідно пом’янути своїх померлих членів родини у 3-ій, 9-ий чи 40-ий день смерти, давали на відправи до великих церков-соборів, де було багато священиків, щоб у відправах в один день брало участь 40 священиків. Багатші замовляли сорокоусти не тільки в 40 церквах рівночасно, але й через 40 днів, тобто сорок разів по сорок. У часі сорокоустів читають диптихи, тобто списки померлих. Тепер звемо сорокоустами окремі моління за померлих під час Великого посту”
ЯК ЗАМОВИТИ СЛУЖБУ ЗА ПОМЕРЛИХ У НАШОМУ ХРАМІ?
1. Можна взяти книжечку – родинний “ПОМИНАЛЬНИК” і записати імена всіх померлих з родини, друзів і приятелів і залишити у храмі у у ящику, де пише “ЗАМОВЛЕНІ”;
2. Можна написати ЕЛЕКТРОННОГО ЛИСТА на емейл: josafatboyko@ive.org листа з проханням молитися за померлих. В темі написати “Сорокоусти” і в листі написати імена померлих, за котрих бажаєте, щоб ми молилися;
3. За ПОЖЕРТВУ від щирого серця, яку можете і бажаєте скласти на молитву, будемо Вам щиро вдячні. Ваша пожертва йде на утримання священників та на будівництво дитячого садочку “КОВЧЕГ”. Будьте ЩЕДРИМИ згідно Ваших можливостей!
4. Пожертву у храмі можна залишити у ПОМИНАЛЬНИКУ, а пожертву ЗА МОЛИТВИ через електронну пошту просимо з позначкою “Сорокоусти” надсилати на Картковий рахунок у Приватбанку: 5168 7422 3151 8121 на ім’я о. Йосафата Бойка В.П.
5. Щодо відправи ГРИГОРЯНКИ, то треба приватно поспілкуватися щодо часу і щодо пожертви, бо йдеться виключно про 30 відправ Божественних Літургій за одну душу і пожертва має бути відповідною, бо священник, який зобов’язується служити Григорянку не може приймати інші намірення і пожертви на відправи.

Новини парафії, Проповіді, Статті

  • Переглядів: 12685