Парафія Святих Кирила і Методія

Історія Згромадження у світі

Наше Згромадження Воплоченого Слова було засноване в Аргентині о. Карлосом Міґелем Буелою, який народився 4 квітня 1941 року в Буенос-Айресі. У 1964 році вступив у семінарію Сан Карлос Борромео, був рукоположений на священика у 1971 році.  Ще будучи семінаристом, він розпочав свою викладацьку практику і згодом, вже священиком, викладав у різних навчальних закладах. Він був учнем двох великих світочів Аргентинської Церкви: отців Хуліо Менвьєля та Леонардо Кастеляні. Від самого початку свого священства з  наполегливістю зайнявся працею з молоддю. Він є автором багатьох книг, присвячених душпастирству, особливо серед молоді.

Ідею заснування Згромадження Воплоченого Слова (так звану ласку заснування) отець Карлос отримав 3 травня 1981 року в Буенос-Айресі (Аргентина). За його словами, в цей день він зрозумів необхідність мати при парафіях спільноти священиків, які б могли інтенсивно займатись душпастирством. Того ж дня він зрозумів, що ці спільноти повинні стати новим монашим Згромадженням. Після розмови із своїм давнім другом і наставником о. Карлосом Лохойя він переконався у покликанні заснувати нове Згромадження. Справу підтримав єпископ Леон Крук з дієцезії Сан-Рафаель, де й розпочало діяльність нове Згромадження. До речі, римо-католицький єпископ Леон Крук мав далеке українське коріння.

3 жовтня 1983 року єпископ Леон дав дозвіл на Заснування монастиря та дієцезіальної семінарії в Сан Рафаелі (провінція Мендоза) в передгір’ї Анд. Спершу група молодих семінаристів, які бажали провадити життя в Згромадженні, прибула в Сан-Рафаель в лютому 1984 року, а 7 березня вони склали перші свої обітниці Луханській Богородиці (Луханьська (від назви річки Лухань). Богородиця  вважається покровителькою Аргентини та покровителькою всіх покликань до Згромадження Воплоченого Слова).

Офіційний початок діяльності монастиря співпав із подією, коли всі єпископи світу разом з Папою Іваном Павлом ІІ посвятили світ Непорочному Серцю Марії – 25 березня 1984 року.

У 1985 році Згромадження придбало садибу з землею в Ель-Толедано по вулиці Ель Чаньяраль, яка стала головним домом Згромадження Воплоченого Слова і де знаходиться «Вілла Лухань». Тут 27 грудня 1987 року було засновано Малу семінарію (з 1987 по 1993 там навчався о. Йосиф Монтес, а з 1990 до 1996 – о. Фернандо Браво, одні з перших місіонерів ВС в Україні).

В цей час Згромадження почало поширюватися за межі єпархії Сан-Рафаель, спершу в дієцезії Аньятужа, а у 1987 році священики ВС прибувають до Перу в м. Ліматамбо, в єпархію Куска. У 1989 році ВС прибули в США (Бруклін, Нью-Йорк). В цьому ж році було засновано дім Згромадження в Римі, і це допомогло священникам Згромадження мати можливість навчатися в римських папських університетах.

9 вересня 1987 року о. Карлос Буела подав ідею заснувати жіночу гілку Згромадження Воплоченого Слова Сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара. Офіційною датою заснування жіночого Згромадження, яке входить до Чернечої Родини Воплоченого Слова, є день 19 березня 1988 року, день Святого Йосифа за григоріанським календарем.

У 1990 році на Віллі Лухань було засновано Вищу Духовну Семінарію «Марія Мати Воплоченого Слова», що дозволили підлаштувати навчальні програми Згромадження до власних потреб та згідно харизми, зокрема було поглиблено вивчення древніх та сучасних мов, комп’ютерної техніки, доктрини Святого Томи Аквінського, Доктора Католицької Церкви.

Важливими подіями наступних років стало укладання Конституцій Згромадження у 1992 році та відкриття місій в Росії, Єрусалимі та Тайвані (1993 рік), а також в Україні (1994 рік).