Парафія Святих Кирила і Методія

Новий храм у Скадовську на Херсонщині

2 жовтня 2016 року став історичним днем для невеличкої спільноти вірних греко-католиків у місті Скадовську. Тут було освячено, вже другий греко-католицький храм, і носить він назву Покрова Пресвятої Богородиці. Храмом опікуються священики Згромадження Воплоченого Слова.

Насправді Скадовськ відоме містечко на півдні України, куди численні українці їдуть влітку відпочивати. Інколи можливо і не знають, що в цьому місті вже є аж дві греко-католицькі святині, куди можна прийти помолитися, поспілкуватися зі священиками, взяти участь у недільній літургії, виконуючи заповідь «Пам’ятай день святий святкувати». Можна відпочивати і не грішити (пропускаючи недільну Службу Божу).

І хоча на початку жовтня відпочиваючих дуже мало (сезон завершився), та все ж-таки в неділю 2 жовтня був сильний рух у місті – було освячення храму. Урочистості очолив Єпископ Одеський Кир Михаїл (Бубній) у співслужінні 20-ти священиків Згромадження Воплоченого Слова та Одеського Екзархату. Численні сестри монахині та вірні з інших областей України – Вінниці, Львівщини, Івано-Франківщини і Закарпаття.

В урочистостях взяв участь і Генеральний Настоятель Згромадження Воплоченого Слова отець Густаво Ньєто, аргентинець, який здійснює своє служіння від літа цього року і вперше відвідує Україну з нагоди освячення храму. Саме так у Скадовську на даний час перебувають три священики – о. Василь Харкавий, ВС, який саме і опікувався процесом будівництва храму, о. Йосиф Монтес,  настоятель місцевої спільноти та о. Андрій Карпінець, ВС. Владика Михаїл після освячення престолу і храму, відслужив першу Святу Літургію і звернувся до вірних зі словом подяки за підтримку священиків і допомогу у зведенні святині – місця молитви. В урочистостях взяв участь також і міський голова м. Скадовська та провінційний настоятель Згромадження в Україні о. Теодор Мацапула, ВС, який подякував священикам Згромадження за їхнє жертовне служіння на півдні України.

Новий храм – це ще одне місце молитви, ще один престіл, на якому звершуватиметься Божественна Літургія – безкровна жертва Господа нашого Ісуса Христа – перепрошення Господа за всі гріхи цілого світу та стягнення благодаті на людські потреби. Це місце зустрічі людини з Богом та єднання через Пресвяту Євхаристію – Святе Причастя.

Дякуємо Богові, що храми будуються, а не руйнуються. Нехай буде благословенний Господь і Його Пресвята Матір, під Покров Якої віддано вірних міста Скадовська.

Новини УГКЦ

  • Переглядів: 1419