Парафія Святих Кирила і Методія

Народилася нова книга “БЛАГОСЛОВЕННЯ СЛОВОМ”! Придбайте її і зробіть добру справу для “КОВЧЕГА”

ДОРОГІ ДРУЗІ!
Маю радісну новину – тримаю в руках щойно привезені з друкарні книги «БЛАГОСЛОВЕННЯ СЛОВОМ». Цю книгу я готував до друку протягом останнього року з допомогою видавництва «Апостол». Це моя перша книга, до видавництва якої спонукали мене декілька осіб, моїх парафіян, професорів і викладачів наших навчальних закладів. Я, звичайно, спочатку відкидав цю думку, бо не вважав, що в мене це вийде, але згодом під натхненням вирішив впорядкувати всі мої дописи – статті в газетах і журналах, колонки Пароха в парафіяльному віснику «Місіонери Слова» і колонки Головного Редактора в церковному часописі «Нова Зоря», дописи в інших друкованих виданнях. Працівники видавництва «Апостол» допомогли мені всі мої творіння впорядкувати і поділити на 12 місяців для послідовного та систематичного читання книги на духовну тематику.
Я дякую Богові за дар писати і голосити Слово Боже. Дякую всім слухачам і читачам цього Слова, які стали співучасниками і творцями цієї книги. Дякую всім, хто поширює Слово і таким чином стає «Місіонером Слова». Дякую всім друзям і знайомим, хто «скинувся» 🙂 , пожертвував гроші на видання і друк цієї книги.
І ця книга стає новою «АКЦІЄЮ» по збору коштів на будівництво дитячого садочку «КОВЧЕГ». Ми просимо за кожну книгу пожертву «від 200 гривень» і гроші будуть скеровані на встановлення вікон на 1 поверсі садочку. Книгу вже з неділі 8 листопада можна придбати у нашій парафії або ж замовити через інтернет: josafatboyko@ive.org – Josafat Boyko (Facebook).
Будьте благословенні!
о. Йосафат Бойко, ВС
І ось ПЕРЕДМОВА ДО КНИГИ
від нашого п. Олега Жерноклеєва
ПЕРЕДМОВА
Ще на початку ХVIII століття св. Людовік Марія Гріньйон де Монфорт писав про важкість витривати в справедливості через неймовірну зіпсутість світу – таку, що було б великим чудом не потонути в цьому бурливому потоці, перебуваючи в ньому довго. Тоді він гаряче пропонував правдиве вшанування Пресвятої Богородиці як надійний прихисток для побожних душ. Що ж казати нам, людям ХХІ століття?
Свого часу апостоли подорожували різними країнами й містами та відвідували перші християнські громади, «підсилюючи серця учнів і заохочуючи твердо триматись віри» (Ді. 14:22). Усі ми, через нашу слабкість, непостійність і суперечливість людської натури, а також через численні й наполегливі спокуси, потребуємо постійного утвердження у вірі. Допомагати собі й ближнім утверджуватися у вірі можна в різний спосіб, та головно все ж – словом, прикладом і молитвою. Добрим словом можна торкати серця, проганяти зло й зцілювати душу та тіло від найрізноманітніших недуг, повертати надію і допомагати знову віднайти сенс життя на тернистому шляху до Небесного Царства, передавати любов, мир і Божу благодать, і навіть розмовляти з Отцем, перебуваючи в Ньому, як робив це Ісус Христос (див. Ів. 14:20). І це стає ще одним дієвим актом любові, а «хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1 Ів. 4:16).
Власне, служіння словом – це по суті пророче служіння. Адже місія пророка насправді полягає не в передбаченні майбутнього, не в чудотворенні чи зціленнях, а в тому, щоби бути в цьому світі «голосом» Божим і, довіряючи себе Святому Духові, промовляти людям «на повчання, попередження, розраду» (1 Кор. 14:3).
Один Бог, що чинить «усе в усіх», розподіляє тим самим Духом різні його виявлення на спільну користь і на добро Церкви («духовні дари»), серед яких апостол Павло називає насамперед слово мудрості, слово знання, дар віри та ін. (1 Кор. 12:4-11). А в іншому посланні закликає до подвійної пошани передусім тих пресвітерів, «що працюють словом і навчанням» (1 Тим. 5:17). І якщо закопувати таланти – це гріх (Мт. 25:25), то занедбувати дар слова – певне було б однією з найтяжчих провин. Для прикладу, якби пророки й апостоли занехаяли свої духовні дари й зокрема дар слова, то ми б зараз не мали Біблії. А так маємо Книгу, через яку Господь і тепер щодня промовляє до нас. Так само говорить до нас і через проповіді священнослужителів у храмах, поради духовних провідників і сповідників, усне й друковане слово. Важливо лиш усвідомити це та прийняти цей дар із вдячністю, дбаючи, щоб його плоди не пропали марно.
Представлене шановному читачеві «Благословення словом» о. Йосафата Бойка, ВС ґрунтується на Божому Слові та є своєрідним Його «продовженням» у часі й просторі аж до нас із вами та нашого сьогодення. Подача матеріалу «за місяцями» з певною, але не жорсткою прив’язкою до пір року та найбільших церковних свят, не означає обов’язкового «календарного» читання, проте позбавляє нас психологічного тиску «проковтнути» книжку якомога скоріше, і спонукає до читання «духовного» – по трохи, але постійно, впродовж року, щоб краще та легше запам’ятовувати й розважати написане для нас автором, більше того – відчути той Божий «дотик» до нашої душі через Слово та жити ним у нашому повсякденному житті.
Написана гарною, доступною мовою, книжка легко та з цікавістю читається та сприймається, може бути адресована людям будь-якого віку, а особливо молоді, яка переживає період становлення особистості, формування власної системи цінностей та життєвих орієнтирів, допоможе віднайти ідентичність, закласти міцний фундамент чеснот, сформулювати належні цілі та мотивації. Стане в нагоді у вільну хвилинку, в дорозі, на відпочинку та й узагалі будь-коли та кожному, хто хоче не просто «вбивати час» читанням, а серед метушні й клопотів повсякдення здобувати користь і неабияку підтримку для своєї душі.
Тож нехай Господь допоможе нам за посередництвом ще однієї доброї книжки знов і знов щодень наближатися до Нього. Слухаючи, читаючи, роздумуючи та вимовляючи Слово, ми робимо свої розум та серце ніби престолом для Нього і з таємничою та могутньою благодатною поміччю св. Тайн Церкви будуємося «разом на житло Бога в Дусі» (Еф. 2:22).
Олег Жерноклеєв,
доктор історичних наук, професор,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника,
Третій чин мирян Чернечої родини Воплоченого Слова

Новини парафії, Новини УГКЦ, Проповіді, Статті

  • Переглядів: 1111