Парафія Святих Кирила і Методія

Храмовий празник св. Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) очолив владика Богдан Дзюрах, секретар синоду єпископів УГКЦ

24 травня наша Церква відзначає пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Методія, учителів слов’ян. З цієї нагоди, щороку, в однойменній парафії під опікою Згромадження Воплоченого Слова в Івано-Франківську відбуваються різноманітні святкові заходи: богослужіння, конференції, концерти. Так і цього року протягом чотирьох днів проходили так звані дні приготування, але в «карантинному» форматі. Все відбувалося у храмі, а вірні могли брати участь через он-лайн трансляції. Чудові конференції всі бажаючі мали нагоду послухати: о.Антоній Вацеба, ВС розказував про Святого Івана Павла ІІ і його любов до Богородиці, с. Марія Гошівська про Посвяту Пресвятій Богородиці, згідно навчання св. Людовіка Марія Гріньон з Монтфорту, о.Юрій Щурко в доступній відео-конференції розказав про 5 причин читати щоденно Святе Письмо, а п.Олег Жерноклеєв розповів про роль і цінність апостольської місії Святих Покровителів парафії. Також кожного вечора ми мали нагоду послухати короткий  концерт духовної пісні від дітей з Містечка Милосердя Св. Миколая, від Сестер Монахинь, від співачок Оксани Романюк та Галини Баранкевич та від хору «Осанна». В часі Літургії всі присутні роздумували над словами Святого Папи Івана Павла ІІ в часі його апостольської подорожі до України у 2001 році з нагоди 100 літнього Ювілею від дня народження Святійшого Отця.

А недільний день став молитовним завершення, подячною Божественною Літургією, яку очолив Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів нашої Церкви. Своїм словом до всіх присутнім нагадав про цінність віри, яку важливо свідчити у тому місці, де ми знаходимося і в тих обставинах, які переживаємо, за прикладом Святих Покровителів:

«Вітаю Вас дуже сердечно у цей благодатний день, коли  благодать на нас з неба трошки сходить, і в видимому вигляді, а ще більше у духовному. Ми всі хочемо сповнитися Божої благодаті, хочемо, щоби Божа купіль обмила наші душі, наші серця, скріпила нас, освятила і просвітила, так як це робили святі рівноапостольні Кирило і Методій, учителі слов’янські, яких, за їхню просвітницьку діяльність, євангелізаційну працю подвижницьку, яку вони здійснювали і в нашому народі, бо проповідували Христове Євангеліє на причорноморському узбережжі і навіть на нашому українському Кримі, де знайшли чудесним способом мощі святого Папи Климента І. Ці мощі, відтак спочили, частина їх у Десятинній Церкві, в Києві, а решта вони занесли до Риму і мощі святого Климента сьогодні спочивають також в базиліці присвяченій його імені, щоби підкреслити ту живу віру нашого народу і той живий зв’язок нашої Церкви і українського народу з апостольським Петровим Престолом. Ми дякуємо тим нашим великим проповідникам  Христового Євангелія Кирилові і Методієві, які проповідували у багатьох країнах східної і центральної Європи і саме тому святий Папа Іван Павло ІІ проголосив їх у 1980 році покровителями Європи…».

На завершення богослужінь, Владик привітав усіх з храмовим празником, побажавши молільникам міцної віри. Отець Йосафат Бойко, ВС настоятель парафії подякував всім присутнім за участь: хто в храмі, хто під парасолями на вулиці, а більшість через он лайн та телевізійні трансляції обласного телебачення «Галичина», оскільки з причини карантину ще не має можливості численно брати участь у таких заходах. Владиці Богдану від імені парафії подарував вишиту ікону «Богородиці Воплочення зі святими Кирилом і Методієм» і, звичайно, «Парафіяльну каву». Пам’ятні кавові пакуночки отримали всі присутні священики та голови міста Івано-Франківська Руслан Марцінків та с. Крихівці Мирон Гаргат. Очільники звернулися зі словами привітання до всіх присутніх.

Дякуємо Богові за нашу парафіяльну спільноту, за святих Покровителів і за чудовий день храмового празника!

 

Прес-центр Парафії

о. Йосафат Бойко, ВС

 

Новини парафії, Новини УГКЦ

  • Переглядів: 746