Парафія Святих Кирила і Методія

«Дні Східних обрядів» у родині Воплоченого Слова в Італії

6 та 7 березня 2017 року в нашій семінарії, що в містечку Монтефіясконе (Італія), вже традиційно пройшли сьомі по рахунку, щорічні “Дні Східних обрядів”, метою яких є поглибити наше знання традиції Християнського Сходу.

Щорічне проведення таких «Днів Східних обрядів» вже стало доброю і незмінною традицією, що дозволяє всім членам Чернечої Родини більше пізнати глибоку традицію східних Церков.

Цьогорічною загальною темою «Східних днів» була «Єдність у різноманітності». Різноманітність, як навчає дикрет про екуменізм “Unitatis redintegratio” є багатством Церкви, а не зубожінням… єдність у тому що є суттю віри і догм; однак різниця у способі служіння Святої Літургії, різноманітність між Церквами свого права, які зберігаючи свою власну ідентичність і автономію щодо партикулярних законів, об’єднуються в Одну, Святу, Католицьку і Апостольську Церкву Христа». (Unitatis redintegratio н. 16).

Через неправельне розуміння різноманітності у Церкві, як навчає наша директорія Східної гілки Згромадження «існує багато небезпек які зазіхають на єдність Церкви. Є такі що сповідують фальшиву діалектику між обрядами, ніби то вони суперничають між собою, створюючи конкуренцію; багато раз намагається створити ієрархічний порядок із недозволеним або неадекватним підпорядкування між літургійними обрядами. У інших випадках є спроби «реформувати» обряди і звичаї змішуючи між собою деякі елементи обрядів». (Директорія Східної гілки ЗВС н. 33). Тому щоб цього не сталося маємо приділити достатньо часу і засобів щоб отримати правильне розуміння різноманітності обрядів в єдиній Католицькій Церкві.

Отже, першого дня «Днів Східних обрядів» були представлені наступні конференції:  «Єність в різноманітності, як вияв вселенськості Церкви», «Чернечі обіти в навчанні святих отців Сходу і Заходу», «Літургійно-молитовні жести», «Єдність та продовження повчань святого Йоана Дамаскина у творах святого Томи Аквінського», «Почитання Пресвятої Богородиці в літургійному році різних християнських традицій». Цей перший день конференцій закінчився Божественною Літургією Коптійського обряду.

Другого дня також відбулися 4 конференції: «Молитовний спосіб містичної молитви (споглядання) згідно східної традиції», «Святі канони», як джерело канонічного права першого тисячоліття, для всієї Церкви як Сходу так і Заходу», «Світло Заходу –  святий Томи Аквінського у Візантії», і на завершення історик пан Олег Циновський ознайомив нас із хресним шляхом Ісповідника віри Патріарха Йосипа Сліпого. В кінці ми молилися у візантійському обряді Літургію Напередосвячених Дарів якою, власне, і завершилися цьогорічні «Дні Східних обрядів».

Також вартує пригадати, що такого роду захід є пов’язаний із специфічною метою нашого Згромадження – «інкультурація Євангелія» (п. 5 Конституцій ЗВС), тобто несення Христа і Його Євангелія (Доброї Новини) у всі сфери життя людини. Саме тому члени Згромадження, відправляючись на місійну працю в різні країни світу, приймають культуру притаманну тій місцевості, що також стосується і церковного обряду.

Тому Згромадження служить не тільки в Західному, Римському обряді (Римо-Католицької Церкви), але також у східних обрядах: Коптійському (Єгипет) та Візантійському (Україна та Росія).

ДОВІДКА: При Згромадженні Воплоченого Слова є 5 вищих семінарій у світі. У міжнародній семінарії св. Папи Вітальяно (Монтефіясконе – Італія) навчається 37 семінаристів, з яких 4 українців, 2 росіяни та 1 єгиптянин які належать до Східних Католицьких церков: Української греко-католицької, Російської греко-католицької та Єгипетської коптійської.

Прес-центр Згромадження з Італії

Новини УГКЦ, Проповіді

  • Переглядів: 1223