Парафія Святих Кирила і Методія

“ДНІ РОДИНИ” завершилися відновленням шлюбних обіцянок і благословенням родин

З 24 по 31 жовтня цього року у парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях проходили «ДНІ РОДИНИ В ПКМ-РОДИНІ». Такий захід є відповіддю на прохання наших Єпископів, висловлене в часі Синоду Єпископів 23-24 травня 2019 року, головна тема якого звучала так: «Стан душпастирства сім’ї в Україні». Через Постанови Синоду Владики доручають душпастирям, для оживлення парафіяльного життя, організовувати систематичні зустрічі для сімей та парафіяльні прородинні заходи. Саме цей захід і мав таку мету – відживити в пам’яті цінність наших родин, наших сімей і прикладати багато зусиль, щоб вони дійсно були «раєм» на землі, місцем, яке би ощасливлювало людей, середовищем, яке би сприяло розвитку кожного члена родини, від найменших до найстарших.

 

Протягом цього тижня ми зустрічалися кожного вечора на спільну молитву на вервиці і для участі у Божественній Літургії. Хтось брав участь у храмі, хтось через он-лайн трансляції. Роздумували над питаннями сім’ї, беручи за основу «Пастирське Послання про СІМ’Ю» світлої пам’яті кардинала Любомира Гузара, написане рівно 20 років тому. Актуальність питання не зменшилася, але точно збільшилася через сучасні виклики і загрози для християнської сім’ї.

В програмі щовечора після богослужінь ми мали нагоду почути чудові конференції на різні теми. Людмила Гридковець, киянка, практикуючих християнський психолог, кандидат психологічних наук провела 2 конференції на тему «Казкотерапія» та «Головні етапи підготовки до подружнього життя». Марія Суп-Новікова з Центру гідності дитини при УКУ у Львові розповідала про Превенцію домашньому насильству і такі зустрічі вона провела двічі – окремо для вихователів нашого парафіяльного Центру розвитку дитини «Ковчег» та для всіх присутніх. Едуард Юрченко, киянин, кандидат філософських наук та доцент Національного Транспортного Університету ділився своїми думками на тему «Виклики та загрози інститут сім’ї у сучасному світі». Отець Йосафат Бойко, ВС у четвер ділився роздумами про покликання і, зокрема, покликання до священичого і монашого чину, яке також народжується у родині і саме родина може бути місцем, де народжується покликання і місцем, де його можуть «вбити». Отець Лука Шаламай, ВС зі спільнотою Новіціату провів такі молитовні чування в цьому наміренні. В п’ятницю  о. Софрон Зелінський, ВС розказував про подружні перешкоди,  тобто всі елементи, що впливають на дійсність подружжя, а о. Йосафат Бойко, ВС обговорював біоетичні питання у відношенні до подружжя: питання аборту, дородової пренатальної діагностики, штучних методик запліднення, подружнього обов’язку та контрацепції.

Особливим моментом цього «ТИЖНЯ РОДИНИ» був Молитовний сніданок для чоловіків на тему: «Відповідальність чоловіків за родини і за суспільство». Учасники, а їх було понад 40, ділилися думками, досвідом і обговорювали питання родин і способи, як можна оборонятися проти численних атак на сім’ю та родину в сучасному світі, бо всі чітко усвідомлюють, що від доброї сім’ї залежить і добро держави. До учасників через відео-звернення, промовив і Митрополит Володимир Війтишин, а також всі мали можливість почути інтерв’ю з Блаженнішим Любомиром на тему сучасних викликів та загроз у питанні сімейних цінностей. Серед учасників були голова міста Руслан Марцінків, ректори або ж представники міських університетів, члени прородинних організацій, зокрема «Християнський Рух «За Життя», місцеві підприємці та активні діячі, яким небайдужа доля української держави та сім’ї.

В неділю, на завершення нашого тижневого заходу «ДНІВ РОДИНИ В ПКМ-РОДИНІ» приїхав і очолив богослужіння Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк. Після урочистого богослужіння всі присутні подружні пари відновили шлюбні обіцянки, тримаючись за руки, а Митрополит Ігор благословив всі родини. Всі присутні могли радіти від концерту, який приготували наші діти у супроводі сестер монахинь, катехиток нашої парафії.

Від імені всіх присутніх, парафії і Згромадження Воплоченого Слова о. Йосафат подарував Митрополиту Ігорю ікону «Богородиці Воплочення зі святими Кирилом і Методієм» і звичайно «парафіяльну каву»

Прес-служба Парафії Святих Кирила і Методія

Новини парафії, Новини УГКЦ

  • Переглядів: 519