Парафія Святих Кирила і Методія

Дякуємо БОГОВІ за 2021 прожитий рік!!!

Є такий євангельський уривок (Лк 17,12-19), в котрому говориться про вдячність: серед 10 (десяти) оздоровлених-очищених, лише 1 (один) прийшов подякувати Богу. Внизу залишу цей текст, щоб ми його собі ще раз і ще раз прочитали, відновили у пам’яті і запитали самі себе: У ЯКІЙ ГРУПІ Я – чи з тим, хто прийшов до священників (до храму), як цього просив Ісус чи серед інших дев’яти, які не вважали за потрібне комусь за щось дякувати, бо в принципі вважали, що нічого надзвичайного ніхто їм не вчинив і вони нікому нічого не винні. Читаючи цей уривок, сам собі задаю запитання: чи я часом не опускаю цього моменту – молитви вдячності??? Цікаво, чому Ісус сказав оздоровленим-очищеним: “Підіть і покажіться священикам!”???
Багато храмів у ці дні були дійсно переповненими своїми вірними, які прийшли в останній день року подякувати Богові за все. Хтось НЕ ВСТИГ, хтось НЕ ЗМІГ, хтось НЕ БАЖАВ, хтось НЕ ВВАЖАВ ЗА НЕОБХІДНЕ, а хтось це зробив у приватній молитві вдома чи через он-лайн трансляції брав участь у богослужіннях. Лише Богові відомі причини кожної людини, але дійсно шукати мотивацію для вдячності БОГОВІ і своїм ближнім (батькам, дітям, дружині, чоловікові, вчителям, лікарям, священникам, парафіянам) дуже і дуже важливо!!!
І також у нашому храму було багато щасливих людей, світлих очей і багато посмішок – людей, які прийшли і приїхали (інколи здалека, до нас немає зручного транспорту – чекаємо, що буде) подякувати Богові, які готові вийти зі своєї оселі, за свій паркан, зі свого автомобіля, простягнути руку ближньому своєму, посміхнутися і привітати з Новим Роком і подякувати один одному за все, що пережили у цьому 2021 році. Вдячність в очах чи на вустах чи у серці – це особлива риса шляхетної людини!!! Тут всім нам треба ще вдосконалюватися!!!
Частина людей не дочекалися цього дня 31 грудня 2021 року, а частина, дочекавшись, все одно, на контакт і на спілкування, на храм і на спільноту не мають або бажання або ж часу… А той час так швидко минає… І як кожен священник, що серед різних служінь маємо і таке – хоронити померлих людей, спостерігаю інколи таку річ: за життя не мають часу і бажання спілкуватися, не цінують, ігнорують, ображають, а по смерті кажуть як шкода, як шкодують що не так повелися чи не встигли те чи інше зробити чи сказати… Отож дуже важливо цінувати Бога і людей, поки вони є живі 🙂 спілкуватися, і знаходити час, щоб подякувати Богові за і ближнім за ВСЕ!!!
І наш храм в цей вечір був світлим: багато людей прийшли на молитву, яку вже дев’ять років поспіль очолює наш Митрополит Володимир Війтишин. Вже склалася така чудова традиція, що кожного року Митрополит приїжджає на іншу вулицю, до якоїсь родини і ця родина запрошує своїх родичів і найближчих сусідів і маємо таке парафіяльне родинне спілкування з Владикою, який складає різдвяні побажання, зазвичай дарує Святе Письмо для родини і розказує про життя нашої Церкви. Цей жест зі сторони Митрополита також є особливим виявом уваги і пошани до людей, які разом зі своїми душпастирями творять живу Церкву. Цього року ми відвідали родину Карпінців по вул. Веселій. Стараюся відновити у пам’яті минулорічні відвідини: родини Дяченко, Михайлюк, Бачкур, Дармонук, Мельниченко, Луцак, Гогіль, Яцентих.
Опісля такого спілкування Митрополит Володимир очолив подячний Молебень у нашому храмі, звернувся до вірних зі словом привітання і сказав, серед іншого, таке:
“ВЖЕ така гарна традиція настала, що це подячне богослужіння на закінчення року і на початок нового року ми розпочинаємо тут, у Вас на парафії, а я їду продовжувати також у Катедральний Собор”…
“Сьогодні, коли ми прощаємо цей 2021 рік і очікуємо 2022 року, ми спогадуємо, що це літочислення йде від народження нашого Господа Ісуса Христа… Завжди перед відповідальною справою, ділом і працею, ми просимо у Всевишнього Господа про благословення. І отож і перед нами стоїть рік, який приходить – незнаний. Багато чого ми не можемо знати – яким він буде. Хотілося би, щоб він був багато кращим, хотілося би, щоб у цьому році ми всі були щасливі, щоб всі були здорові, щоб у нас було все гарно і добре. І ми цього очікуємо і просимо Божого благословення, щоби Господь вислухав ті наші молитви і благословив нас усіх”…
В цей день Митрополит Володимир отримав подарунок від нашої парафіяльної спільноти – чарівник кошик зі смачним індиком та іншими смаколиками, а також ікону Богородиці Гваделупської, яку ми привезли з паломниками з Мексики. Митрополит всіх поблагословив і від’їхав до Катедрального Собору, а ми мали подячну Службу Божу, Благословення Святими Тайнами з молитвою прохання і подяки, а також я мав чудову нагоду зробити такий душпастирсько-господарський парафіяльний ЗВІТ за 2021 рук. І, звичайно, чудові фото і спільний почастунок на завершення року 2021. Всі присутні отримали подарунок – записничок з фото нашого храму!!!
ГОСПОДУ БОГУ НЕХАЙ БУДЕ ПОДЯКА ЗА ВСЕ!!!
А ОСЬ ЄВАНГЕЛІЄ для читання: (Лк 17,12-19)
“¹² І, коли входив до одного села, перестріли Його десять мужів, слабих на проказу, що стали здалека. ¹³ І голос піднесли вони та й казали: Ісусе, Наставнику, змилуйсь над нами! ¹⁴ І, побачивши їх, Він промовив до них: Підіть і покажіться священикам! І сталось, коли вони йшли, то очистились… ¹⁵ Один же з них, як побачив, що видужав, то вернувся, і почав гучним голосом славити Бога. ¹⁶ І припав він обличчям до ніг Його, складаючи дяку Йому. А то самарянин був… ¹⁷ Ісус же промовив у відповідь: Чи не десять очистилось, а дев’ять же де? ¹⁸ Чому не вернулись вони хвалу Богові віддати, крім цього чужинця? ¹⁹ І сказав Він йому: Підведися й іди: твоя віра спасла тебе!”

Новини парафії, Проповіді

  • Переглядів: 363