Парафія Святих Кирила і Методія

100-ЛІТТЯ ФАТІМСЬКОГО ОБ’ЯВЛЕННЯ НА ЯСНІЙ ГОРІ В ГОШЕВІ

13 травня 2017 року минає рівно сто років від того дня, коли Господь через посередництво Пресвятої Богородиці і через фатімських візіонерів – трьох дітей-пастушків –  нагадав людям про важливі речі у духовному житті – про молитву, про покаяння, про віру, надію і любов, а також про потребу молитися за навернення грішників – тих, які ображають Господа Бога. У цей прекрасний ювілейний день Святійший Отець Папа Франциск прибув з апостольським візитом до Фатіми – місця об’явлень, щоб проголосити святими двох дітей – Франциску і Якинту, які разом родичкою Лукією дос Сантос удостоїлися видінь та розмов з Пресвятою Богородицею.

Чернеча Родина Воплоченого Слова в цей особливий день організувала паломництво до відпустового місця на Івано-Франківщині – Гошева, де в особливий спосіб вшановується чудотворний образ Пресвятої Богородиці Гошівської, дуже шанований і люблений багатьма вірними нашої Церкви. Відпустовим місцем опікуються Отці Василіяни. Незважаючи на дощову погоду, близько трьохсот паломників прибули з Івано-Франківська, з Бурштина, з Дубового (Закарпаття), зі Стрия у супроводі священиків і сестер монахинь, щоб молитовно з’єднатися з цілим Католицьким світом.

Паломники молилися, приступили до Святого таїнства Покаяння, взяли участь у Святій Літургії, яку очолив о. Софрон Зелінський, ВС, а проповідь виголосив о. Йосафат Бойко, ВС. Звертаючись до присутніх, зокрема до дітей, проповідник нагадав головні моменти з фатімського об’явлення, а особливо про те, як Богородиця зверталася до дітей у Фатімі, так само Вона і нині звертається до дітей у Гошеві; так як Вона просила молитися на вервиці щодня, щоби припинилася війна, подібно і сьогодні Вона просить нас зробити хоч щось, щоб припинилася війна на нашій землі, а всі принаймні, можемо молитися вервицю – і цей є засіб, який пропонує Діва Марія. Не всі можуть йти воювати і захищати фізично нашу Батьківщину, але точно всі можуть молитися про мир і припинення війни. Проповідник також нагадав про те, що ще за рік до об’явлення Господь послав дітям Ангела Миру, який просив дітей молитися за навернення: «Не бійтеся! Я — Ангел Миру. Моліться зі мною! Боже мій! Я вірю, поклоняюся, надіюся та люблю Тебе. Перепрошую за тих, які не вірять, не поклоняються, не надіються та не люблять Тебе».

Після богослужіння всіх присутніх привітав ігумен Гошівського Монастиря о. Вікентій Слободян, ЧСВВ. Відтак відбулася урочиста процесія до чудотворної ікони. Кошик з білими трояндами, як символ любові до Богородиці та вдячності за Її постійну опіку над нашою чернечою родиною Воплоченого Слова, несли сестри монахині. Відтак всі присутні зачитали молитву посвяти Ісусові  Христові через Богородицю, укладену Святим Людовіком Гріньоном з Монтфорту і заспівали подячну пісню. Таким способом всі присутні зробили обіцянку любити Богородицю і старатися жити, як Її вірні діти, а богопосвячені особи відновили четвертий обіт  рабства Марії, який складають всі отці, брати і сестри Воплоченого Слова.

Святкова трапеза, Молебень до Богородиці, спільна світлина та відвідини відпустового місця стали заключними моментами нашого паломництва, яким ми мали намір духовно єднатися зі всіма паломниками присутніми нині у Фатімі разом зі Святійшим Отцем Папою Франциском.

Прес-служба парафії святих Кирила і Методія

 

Новини парафії, Статті

  • Переглядів: 1762